O knihovně

„Ideální“ knihovna se stará o lidi. Je provázaná s životem v dané obci tak, že se pro něj stává nepostradatelnou. „Ideální“ knihovna je taková knihovna, které si lidé ani pořádně nevšimnou, protože je pořád na svém místě a vždycky má to, co potřebují.

(Z knihy „Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět“ od Vicki Myron)

Od roku 1985 je v provozu ve Lhotce místní veřejná knihovna. Ta se v tomto roce natrvalo přestěhovala do budovy bývalé základní školy. Během minulých let prodělala knihovna několik menších rekonstrukcí, které významnou měrou přispívaly k modernizaci staré budovy. Největším zásahem do interiéru knihovny byl rok 2005, kdy byla vyměněna stará dosluhující dřevěná podlaha za odizolovanou betonovou s nalepenou moderní podlahovinou.

V knihovně se nachází asi 6300 kusů knih v širokém sortimentu od dětské po krásnou a naučnou literaturu. Každoročně se knihovní fond rozšiřuje o pár desítek knih nakoupených z rozpočtu obce. Kromě toho čtenářům slouží výměnný fond Městské knihovny v Uherském Hradišti, odkud několikrát do roka jsou zasílány další desítky knih. V knihovně je registrováno něco přes 170 čtenářů. Za půjčování knih ani za novou registraci se nevybírá žádný poplatek, proto uvítáme další nové čtenáře!

V roce 2002 byl do knihovny pořízen počítač s přístupem na internet. Od roku 2004 mohou návštěvníci knihovny využívat po tři roky bezplatného surfování po internetových stránkách.

Knihovna Vám nabízí nejen rozmanité služby, ale také příjemné prostředí pro Váš volný čas:

• Navštivte akce, které pro Vás připravujeme.
  • Vychutnejte si také klid pro čtení.
  • Přijďte si jen tak posedět a odpočinout, nebo přemýšlet a tvořit.
  • Naplánujte si setkání s přáteli a známými.

Z našeho fondu si určitě vyberete. Najdete zde vše od časopisů, domácí i zahraniční beletrie přes dětskou literaturu, sci-fi a fantasy, hobby publikace, turistické průvodce až po slovníky a populárně naučnou a odbornou literaturu.

Samozřejmě se můžete připojit k Internetu.

Podrobněji v sekci Služby.

S výběrem, obsluhou počítače i jakýmkoli jiným dotazem Vám rádi pomůžeme!